projeler

Enerji Kimlik Belgesi

Paylaş
5 Aralık 2008 tarihli 27075 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği, yeni ve mevcut binaların Enerji Kimlik Belgesi (EKB) almasını yasal olarak zorunlu kılmaktadır. İlgili belgeyi almayan binalara bakanlık tarafından para cezası kesilecektir. Binanız hakkında yasal işleme maruz kalmamak için aşağıda belirtilen hususlar doğrultusunda önleminizi alın.
 
Bu yönetmelik uyarınca;
 
·Mevcut Binaların 02.05.2017 tarihine kadar
 
 
·İnşaatı bitmiş ve iskân ruhsatı aşamasına gelmiş binaların ise iskân ruhsatı öncesi Enerji Kimlik Belgesini (EKB) alarak belediyeye beyan etmesi gerekmektedir.
 
·EKB belgesi düzenlenmeden iskân verilen binalar hakkında ve iskanı düzenleyen belediye hakkında yasal işlem yapılacaktır
 
Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Nedir:
 
 
Asgari olarak binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içeren belgedir. Enerji Kimlik Belgesi düzenleme tarihinden itibaren 10 yıl geçerlidir. Bu sürenin sonunda Enerji Kimlik Belgesi (EKB)
hazırlanılacak bir rapor doğrultusunda yeniden düzenlenir. Enerji Kimlik Belgesi, enerji kimlik belgesi vermeye yetkili kuruluş tarafından hazırlanır ve ilgili idarece onaylanır. 
 
Enerji Kimlik Belgesinin bir nüshası bina sahibi, yöneticisi, yönetim kurulu ve/veya enerji yöneticisince muhafaza edilir, bir nüshası da bina girişinde rahatlıkla görülebilecek bir yerde asılı bulundurulur.
 
 
Ayrıca bina veya bağımsız bölüm satıldığında veya kiraya verildiğinde, mal sahibi tarafından alıcı veya kiracıya binanın Enerji Kimlik Belgesi de verilir.
 
İlklerin öncüsü olan firmamız 30 yıllık deneyiminden oluşan profesyonel yelpazesine Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığını da katmış bulunmaktadır.
 
Enerji kimlik belgenizi almak için bize müracaat edin. Geç kalmayın.
 
 

Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle ilçelerinde bulunan Binalarınızın Enerji Kimlik Belgelendirilmesini yaptırmak, bilgi ve fiyat teklifi almak için 0 312 623 28 80 nolu telefondan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Foto Galeri

Test

Form Gönderimi

Tamam