projeler

Gökpınar Barajı

Paylaş

5 Ekim 2015 tarihinde Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Ali Babacan ve milletvekillerinin katılı ile temel atma töreni yapılan Yukarı Sakarya Gökpınar Barajının enerji nakil hattı, trafo tesisi, elektrik altyapı ve üstyapı işleri altyüklenici olarak firmamız tarafından üstlenilmiştir. 

Baraj inşaatı tamamlandığında Yukarısakarya Gökpınar Barajı ile Eskişehir’deki 77 bin 150 dekar tarım arazisi suya kavuşturulacak. Baraj ile ayrıca Ankara’nın Polatlı ilçesine 24,7 milyon metreküp içme ve kullanma suyu temin edilecek.

 

Proje kapsamında baraj su alma güzergahında kalan mevcut 3/0 AWG iletken tertipli beton direkli ENH demontaj edilmiş ve yerine 3/0 AWG iletken tertipli yaklaşık 30000 kg galvaniz civatalı demir direkten oluşan 3500 mt uzunluklu yeni ENH yapılarak mevcut hat deplase edilmiştir.

Deplase kapsamında R-4 BER-4 BES-4 BES+0 L-2 LA+2 PA-4 BER+0 BER-2 PA-2 tipindeki direklerden kullanılmıştır.

 

Diğer taraftan baraj tesisinin nihayi enerji ihtiyacı için 4000 mt uzunluğunda 3AWG iletken tertipli ENH ve 6 adet trafo tesisi kurulmuştur.

 

Firmamız bu projede D.S.İ. nin resmi altyüklencisi olarak hizmet vermiştir

Foto Galeri

Test

Form Gönderimi

Tamam