projeler

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı TANAP LOT3 BVS

Paylaş

TANAP koridoru Güney Kafkasya Doğalgaz Boru Hattı (SCP)’ye bağlandığı Türkgözü/Posof/Ardahan’daki Gürcistan/Türkiye sınırında başlar; TAP Boru Hattı’na besleme yapacağı İpsala/Edirne’deki Türkiye/Yunanistansınırında son bulur. Türkiye doğal gaz dağıtım ağına bağlantı sağlamak için, Türkiye’de Eskişehir ve Trakya’da olmak üzere birer adet çıkış istasyonu mevcuttur.Gerçekleştirilmesi planlanan TANAP Projesi toplam 1.805 km uzunluğunda 56 inç ve48 inç’lik bir boru hattı sistemi olup, gerekli özelliklerde ve miktarda doğal gazı başlangıçaşamasında 16 milyar m3 ve kademeli olarak arttırılarak yıllık 31 milyar m3 kapasite iletaşıyacaktır. Yıllık 6 milyar m3‘lük gazın, Gaz İletim Anlaşması (GİA) kapsamında çıkış istasyonları ile Türkiye’deki tüketicilere dağıtımı sağlanacaktır.

 

LOT3 Kısmı Proje Detayı:

Toplam boru uzunluğu: 513 Km

Boru Çapı: 56”

Nominal kapasite: Yüksek akış durumunda yıllık 31 milyar m3 Tasarım Basıncı: 95,5 bar

Fiber Optik Kablo kanalı uzunluğu: 2 x 513 km

Trafo adeti : 16

Toplam ENH Uzunluğu : 10.000,00 mt

Recloser Adeti : 12 adet

Proje kapsamında Trafo Astor, Recloser Noja Power, Pano ABB, Kablolar Seval, İletkenler Has Çelik, Tava ve Ekipmanları EAE, Hücre ve Köşk Ulusoy Elektrik ve Direkler Çekosan marka kullanılmıştır.

 

 

İlgili kısım TEKFEN İNŞAAT VE TESİSAT A.Ş. tarafından yüklenilmiş olup, şirketimiz ilgili kısım kapsamında yapılacak olan 14 adet Blok Vana istasyonu ve 2 adet Pig Atma ve Alma İstasyonuna enerji sağlamak amacıyla tesis edilecek Enerji Nakil Hattı ve Trafo tesisilerinin malzeme temini ve kurulumunu yapmak üzere Resmi Altyükenici olarak projede hizmet vermektedir.

Foto Galeri

Test

Form Gönderimi

Tamam